Логотип

Геннадій Гуфман: Підрозділ Української федерації учнівського спорту в Дніпропетровській області надалі підтримуватиме молоді таланти

09 / 02 / 2022

Днями у Туреччині завершився чемпіонат Європи з боксу серед юнаків та дівчат 2008 року народження. Вихованка дніпровської школи боксу Софія Новікова стала віце-чемпіонкою турніру.

Сьогодні Софія Новікова – тринадцятирічна студентка Дніпровського фахового коледжу спорту. Три роки тому на перше тренування її привів батько. Дівчина згадує: не була впевнена, що це її вид спорту, але одразу закохалася у бокс. Того ж року маленька спортсменка взяла участь в обласних змаганнях. Тоді двобій закінчився нічиєю, але Софія дуже хотіла перемагати. Стала більше тренуватися, відчула впевненість у власних силах, поставила цілі. Перше міжнародне змагання для дівчини – чемпіонат Європи серед юнаків та дівчат минулого року, який проходив у Боснії і Герцеговині. Софія згадує: тоді було морально вкрай важко, не опанувала себе і, на жаль, програла вже у першому бою. Зрозуміла: забракло досвіду. І продовжила напружено тренуватися, збільшила заняття до двох разів на день. На відборі до чемпіонату Європи – 2022 спортсменка перемогла двох суперниць, тоді стало зрозуміло: пройшла кваліфікацію. Єдина представниця Дніпропетровщини у складі української збірної їхала на змагання без моральної підтримки, адже через воєнний стан ані батько, ані особисті тренери спортсменки не змогли бути разом з нею. У Туреччині перемогла литовську суперницю, потім – угорську, до фіналу вийшла на бій з хорваткою.

«Було дуже важко: перший у житті фінал! Програла 3:2, та все одно зраділа – це велике досягнення для мене. Приїхала додому і почала тренуватися, аби наступного року взяти перше місце. Мотивація дуже велика. Найближча мета – відібратися на наступний чемпіонат Європи, а ще – стати майстром спорту міжнародного класу», – розповідає Софія Новікова.

Один з тренерів Софії Михайло Кореновський вдячний главі підрозділу Української федерації учнівського спорту в Дніпропетровській області Геннадію Гуфману, який, вітаючи віце-чемпіонку з перемогою, запевнив, що у співпраці з обласною Федерацією боксу підтримка молодих талантів, які захищатимуть спортивну честь Дніпропетровщини та прославлятимуть Україну, триватиме.

Загалом українська збірна на турнірі у Туреччині здобула 14 медалей і посіла друге загальнокомандне місце.

Раніше ми повідомляли, перший заступник голови Дніпропетровської обласної ради Геннадій Гуфман привітав з Днем знань всіх, хто навчає, навчається та допомагає навчатися.

Поделиться: