Логотип

Геннадій Гуфман: Відбудова країни потребує конкретного плану

11 / 18 / 2022

Конфедерація будівельників України провела чергове засідання Ради директорів. До участі у ньому запросили представників Міністерства розвитку громад та територій України, профільних комітетів Верховної Ради, Державної інспекції архітектури та містобудування України, Фонду енергоефективності, народних депутатів, керівників бізнес-асоціацій. Дніпропетровську область на засіданні представляв член Ради директорів, глава регіонального представництва Конфедерації будівельників України Геннадій Гуфман.

Як зазначив Президент КБУ Лев Парцхаладзе, будівельній галузі необхідно готуватися до великого відновлення країни, адже звільнені міста майже повністю зруйновані, знищені інфраструктурні об’єкти, житлові будинки. Сьогодні і Кабмін, і міжнародні організації беруть участь у відбудові. Задля цього системно виділяються транші з резервного фонду держбюджету на екстрені роботи, активно допомагають Європейський інвестиційний банк, Програма розвитку Організації Об’єднаних Націй. Також в Україні у тестовому режимі запущено державну пільгову програму «єОселя». Її головна відмінність від попередніх подібних програм полягає у тому, що іпотека надаватиметься під 3% і на 20 років, до того ж банки кредитуватимуть громадян для покупки квартири не власними грошима, а коштами державної Української фінансової житлової компанії. Поки скористатися пільговою 3% ставкою можуть військові, правоохоронці, медичні працівники та працівники сфери освіти. Наступного року планується суттєво розширити цей перелік. 

«Ми разом з FIEC (Федерація Європейської будівельної промисловості, до якої входять 32 національні федерації-учасники з 28 країн) провели чергову робочу групу, на цей раз щодо допомоги в освітньому процесі в будівельній галузі. Вони хочуть нам допомогти і залучити для цього Європейський Союз. Також ми дізналися, що у них є асоціація з оренди техніки – не лише інженерної, це, зокрема, і генератори. В цьому нам теж готові допомогти», – розповів Лев Парцхаладзе. Також президент КБУ анонсував великий форум «ReBuild Ukraine», який відбудеться 15 лютого 2023 року у Варшаві (Польща). На ньому представники державних і приватних європейських компаній обговорять відбудову України.

Заступниця голови комітету Верховної Ради з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Олена Шуляк повідомила про те, що нині активно йде робота над законопроєктом 7198 про компенсацію за зруйноване і пошкоджене житло внаслідок військових дій. Воно буде ремонтуватися за вже більш-менш зрозумілою процедурою: через виділення коштів з резервного фонду і через роботу відповідних комісій. А компенсація буде надаватися за вибором: людина обиратиме чи це буде квартира на первинному ринку, чи на вторинному, чи будинок.

Також Олена Шуляк запросила членів Конфедерації будівельників України долучитися до роботи з підготовки законопроєкту з реконструкції застарілого житла. Вона нагадала: з 2006 року обговорюються різні програми з реконструкції так званих «хрущовок».

«Але масового результату немає через недосконалість самого законодавства. Тому не хотілося б, щоб цей закон був з певними недоліками. Тому запрошую усіх до роботи з таким надважливим законом. Тому що саме від того, за якими принципами і правилами буде здійснюватися реконструкція застарілого житла, буде залежати і відновлення Україну», – наголосила Олена Шуляк.

Депутатка повідомила і про те, що днями комітетом Верховної Ради з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування створено робочу групу з відновлення, яка буде тісно співпрацювати з регіональними архітекторами, з архітекторами міст, з фаховим середовищем задля того, аби більш технічно і близько підійти до розробки важливих документів, програм відновлення деокупованих областей, тих громад, які найбільше постраждали від збройної агресії. Вона запросила членів КБУ долучитися до такої роботи.

За підсумками зустрічі член Ради директорів, глава регіонального представництва Конфедерації будівельників України в Дніпропетровській області Геннадій Гуфман зазначив, що під час  засідання виникло багато важливих і потрібних ініціатив, втілення яких допоможе відбудовувати країну.

«Без розуміння «дорожньої карти» неможливо рухатися вперед. Я практик і добре розумію, що відбудова країни потребує конкретного плану. Над його створенням Конфедерація будівельників України системно працює і на національному, і на регіональному рівнях. На засіданні Ради директорів ми обговорили дійсно важливі, прикладні питання і спробували знайти відповіді. Далеко не все можна вирішити миттєво, але ми маємо чітке розуміння: відновлювати, відбудовувати країну потрібно вже зараз, незважаючи на проблеми і складнощі. Впевнений: будівельна галузь стане рушійною силою розвитку національної економіки» , – сказав Геннадій Гуфман.

Раніше ми повідомляли, Геннадій Гуфман взяв участь у розширеному засіданні Ради директорів Конфедерації будівельників України.

Поделиться: