Логотип

Рабінович: Для повернення Донбасу треба припинити військову риторику і почати діалог

01 / 08 / 2019

Для встановлення миру в Україні та реінтеграції Донецька і Луганська до складу країни українська влада повинна припинити військову риторику і почати переговори.

Про це в ефірі авторської програми «Хто кому Рабинович» на телеканалі «112 Україна» заявив народний депутат України («Опозиційна платформа – За життя») Вадим Рабінович.

За його словами, для досягнення миру в країні є кілька ефективних кроків. Це, перерахував Рабінович: зниження напруженості, припинення войовничої риторики і взаємні поступки.

«Якщо ми хочемо домогтися миру, а мир – це коли дві сторони сіли і домовилися. Шлях дом миру лежить через зниження напруженості. Шлях до миру лежить також через найменше усвідомлення позиції іншого. Шлях до миру починається тоді, коли припиняється войовнича риторика. І нарешті, шлях до миру йде тоді, коли ти пропонуєш якісь інструменти, і кожна сторона робить один крок назад», – сказав лідер «За життя».

Рабінович зазначив, що в нинішній час військовий шлях вирішення конфлікту неефективний, і таким шляхом неможливо повернути Донецьк і Луганськ.

«Чого ми хочемо? Щоб Донецьк і Луганськ були в складі України? Або ми хочемо відірвати цей шматок від країни? Якщо ми хочемо залишити за собою Україну, залишити собі Донецьк і Луганськ, ми повинні домовлятися з тими, хто там знаходиться, або знищувати їх. Але на це, мені здається, в 21-ому столітті ніхто вже не піде», – акцентував парламентарій.

Як зазначив Рабінович, у України зараз немає можливості вирішити ситуацію на сході країни ні військовим шляхом, ні шляхом прийняття різного роду законопроектів. Єдине, на його думку, що здатне зупинити реінтегрувати Донбас – це переговори.

«Якщо у нас немає можливості військовим шляхом повернути ці землі, в чому ми вже переконалися, ми повинні домовлятися. Потрібно вести діалог. Законопроектами виграти не виходить. Що ми виграли від «знаменитої» блокади окупованих територій? Нічого, навпаки – програли мільярди доларів», – резюмував Вадим Рабинович.

Політична партія “ЗА ЖИТТЯ”

Поделиться: